Istaknuto Matica umirovljenika Čazma broji 300 članova, a priprema zanimljiva predavanja

Matica umirovljenika Čazma broji 300 članova, a priprema zanimljiva predavanja

Promo
Ana Kanazir mirovina.hr

17. travanj 2023.

Matica umirovljenika Čazma održala je skupštinu za prošlu godinu na kojoj su se prisjetili koje su se sve razne aktivnosti provodile. Najavljeno je i novo predavanje koje će se održati 18. travnja u 10 sati u prostoru udruge, a tema su prava kod raskida ugovora s teleoperaterima.

Umirovljenici sjede za stolom i razgovaraju

Umirovljenici se druže | foto: Andrea Piacquadio, Pexels

Matica umirovljenika Čazma bilježi velik broj novih članova, točnije njih 50 novih od početka ove godine, a sveukupno ima oko 300 članova. Što se tiče aktivnosti, umirovljenici su sudjelovali na raznim manifestacijama, sportskim događajima, a posjećivali su i starije građane.

Što se tiče budućih planova, najavljena je edukacija Udruge potrošača oko prava kod raskida ugovora s teleoperaterima, a isto tako će se u drugoj polovici travnja održati i predavanje psihologa o tome kako pomoći samcima, pogotovo kada ostanu bez partnera, a dobit će i savjete kako se nositi sa samoćom, piše Lokalni.hr.

Ako niste u blizini Čazme, a zanima vas kako se nositi s gubitkom drage osobe, u ovom tekstu nam je to objasnila psihologinja Ana Jantolek.

– Starije osobe se suočavaju s gubitkom voljene osobe. Tugovanje i žalovanje su procesi koje treba prihvatiti kao nešto prirodno, normalno i dopustiti sebi žalovanje, koje je kod svake osobe individualno. Pomoć nam mogu biti bliske osobe koje nam mogu pomoći u tom procesu ili stručne osobe koje nam mogu pomoći terapijom ili razgovorom, rekla je psihologinja.

Poštovani, da biste pročitali 3 besplatna teksta potrebno je da se registrujete, a da biste nastavili sa čitanjem naših premium sadržaja, neophodno je da odaberete jedan od planova pretplate.