Umro je kralj zabavne glazbe Jasmin Stavros

Ana Kanazir
4. svibnja 2023.
Novosti
A- A+

Jasmin Stavros je preminuo u 69. godini života, a ostat će zapamćen po brojnim hitovima. Nedavno je javnosti otkrio kako boluje od raka kostiju, a liječio se u KBC-u Rebro. Nažalost, bolest je uzela maha, a vijest o njegovoj smrti je potvrdio i njegov menadžer, Ljubo Šeperić.

Jasmin Stavros

Jasmin Stavros | foto: Screenshot Youtube

Jasmin Stavros, pravim imenom Milo Vasić preminuo je nakon borbe s rakom kostiju, a liječnici su sumnjali da se rak proširio i na želudac. Iza sebe je ostavio brojne hitove, a s njim se opraštaju brojne poznate osobe.

Dijagnozu za bolest je saznao slučajno

Prije dva mjeseca je pjevač ima bolove u leđima i otišao je u bolnicu, a nije ni pomislio da se radi o opakoj bolesti, raku kostiju. Trpio je jake bolove pa je početkom travnja prebačen iz Vinogradske bolnice u KBC Rebro, a svoje je zadnje sate proveo u Klinici za plućne bolesti Jordanovac.

– Krenulo je sve od čira na dvanaestercu. Onda su me operirali u Karlovcu. Nakon toga su me pustili kući, međutim počela su me konstantno boljeti leđa. Nisam mogao više ništa. Zatim su me odveli u Vinogradsku, gdje su ustanovili da imam rak kostiju, objasnio je Stavros za Večernji list nakon vijesti o njegovoj bolesti.

Da je legendarni pjevač preminuo potvrdio je njegov menadžer, Ljubo Šeperić.

– Istina je, Jasmin je preminuo jučer u 21 sat. Zaspao je. Zadnje je bio na Jordanovcu, rekao je menadžer pjevača Karli Rumori i Heleni Ludban za 24sata.

Imao bogatu karijeru

Neke od najpoznatijih pjesama su: ‘Dao bih sto Amerika’, ‘Umoran sam’, ‘Kad se prijatelji rastaju’, ‘Maro, Marice’. Iako je poznat po svojoj pjevačkoj karijeri, Stavros je svirao i bubnjeve, a bio je jedan od najtraženijih bubnjeva u Jugoslaviji. Završio je osnovnu glazbenu školu za klavir, kao i srednju glazbenu školu za kontrabas. Završio je i privatnu jazz akademiju u Americi, a svirao je i u brojnim splitskim grupama.

Prvu ploču je izdao 1987. godine u suradnji s Rajkom Dujmićem i Stevom Cvikićem, a prodana je u više od 50.000 primjeraka. Suradnici u karijeru su mu bili i Tonči Huljić i Fedor Boić, a surađivao je i s Josipom Lisac, Arsenom Dedićem, Duškom Lokinom, Mišom Kovačem, Ivicom Šerfezijem, Nedom Ukraden, Ljupkom Dimitrovskom i brojnim drugim glazbenicima.

Osim bavljenja glazbom, Stavros je bio i ribolovac, skijaš, a vodio je i zdrav život na selu. Iza sebe je ostavio suprugu Žarku i dvojicu sinova.

Popularno
Copy link
Powered by Social Snap