Sadnja povrća na jesen zvuči kao odlična ideja, ali umirovljenici se ne slažu s time
Povrće se obično sati na proljeće, ali neko povrće se može posaditi i na jesen. Naravno, u ovom slučaju ga je potrebno posaditi u zatvorenom prostoru kako bi bilo zaštićeno. Ipak, ako to napravite imat ćete domaće i jeftinije povrće i to po zimi. Vas 39 posto nam je otkrilo da ne planira ništa posaditi jer misle da im neće uspjeti. S druge strane, 36 posto osoba svake godine sadi povrće na zatvorenom.
Imati domaće povrće je ponekad pravi blagoslov. Osim štednje, na ovaj način se jede zdravo i iz svojeg vrta. Ipak, povrće se može saditi i na jesen, ali u zatvorenom prostoru.
Sadnja povrća na jesen ima svojih prednosti i mana. Dok ćete se možda morati malo više pomučiti da posadite povrće u tegle i da pronađete adekvatno mjesto u svojem domu za njih, ovo znači da ćete po zimi imati svoje povrće.
Na jesen u tegle možete posaditi mrkve, salate, luk, češnjak ili kupusnjače. Jedan umirovljenik nam je priznao kako on obično sadi krumpir u tegle. Svako od ovog povrća se sadi na svoj način i potrebno je uložiti malo truda, ali na kraju se i isplati. Više o načinu sadnje na jesen možete čitati i ovdje.
Iako je uvijek dobro imati svoje povrće, najviše naših čitatelja, njih 168, odnosno 39,07 posto nam je u anketi otkrilo kako neće posaditi ništa na jesen jer misli da im neće ni uspjeti. Nešto manje vas, 156 ili 36,28 posto je otkrilo da svake godine sadi povrće na jesen u zatvorenom, dok će vas 106 još razmisliti.
– Tko god ima mogućnost, a dobar dio populacije u Hrvatskoj ima okućnicu ili vrt, treba zasaditi svoje povrće i tako imati dvostruku korist. Svježe i zdravo povrće cijelu godinu i popriličnu uštedu jer je povrće jednostavno skupo i mnogima nedostupno u količinama i kvaliteti koju bi htjeli, napisao nam je ispod objave na našoj Facebook stranici Milivoj Špika, predsjednik BUZ-a.
Rezultate naše ankete možete pogledati i ispod: