Pavić u problemima zbog reklama. Ustavni sud bi ga mogao tražiti račune koliko one koštaju
Ustavni sud će na stručnom sastanku u utorak odlučiti hoće li zatražiti službeno očitovanje Ministarstva rada i mirovinskog sustava o nedavnoj medijskoj kampanji protiv građanske inicijative ’67 je previše’.
Kao i sa prošlom medijskom kampanjom, Ministarstvo rada i mirovinskog sustavava ponovno ne želi transparentno otkriti koliko su platili za najnoviju, u kojoj dramatično upozoravaju kako sindikalni zahtjevi znače dug za “našu djecu i unuke.”
Telegram doznaje kako bi Ustavni sud trebao uskočiti u priču i naložiti Ministarstvu rada i mirovinskog sustava da
objavi sve podatke o kampanji, uključujući i njen trošak.
Saborski zastupnik SDP-a Peđa Grbin pokrenuo je priču, kada je u četvrtak Ustavnom sudu uputio dopis u kojem predlaže da to tijelo upozori Ministarstvo rada i mirovinskog sustava na nedopustivost takve anti-referendumske kampanje koja se, pritom financira iz proračuna.
Ustavni sud bi o svemu mogao odlučiti već u utorak, na redovnom stručnom sastanku. Predsjednik Ustavnog suda Miroslav Šeparović potvrdio je kako će to biti tema u utorak.
Telegram također neslužbeno doznaje kako u Ustavnom sudu financiranje anti-referendumske kampanje može biti
smatrano spornim potezom. Vlada može o referendumskoj inicijativi slobodno izreći svoj stav, međutim Venecijanska komisija smatra kako za to ne bi smjela koristiti sredstva iz javnih fondova.
Konkretno, ako odluče djelovati – od Ministarstva rada i mirovinskog sustava Ustavnom će sudu morati dostaviti sve podatke o aktualnoj kampanji (izvori sredstava, trajanje i troškove).